Ярмарки традиційного мистецтва

Ярмарки в Музеї Івана Гончара відбуваються з 2004 року з метою популяризації українського традиційного мистецтва та народних майстрів для взаємообміну творчим досвідом, підвищення рівня якості української сувенірної продукції.

Приїздять майстри з Києва та різних областей України: Київської, Чернігівської, Черкаської, Кіровоградської, Львівської, Вінницької, Тернопільської, Полтавської, Івано-Франківської, Рівненської, Волинської, Миколаївської та ін.   

Беруть участь майстри як автентичні, які дотримуються традиції та її відтворюють, так і ті, хто інтерпретує традицію у нових формах та баченнях. 

Ремесла, які представлені на музейних ярмарках: вишивка, ткацтво, килимарство, гончарство, писанкарство, ложкарство, свічникарство, ковальство, плетіння з соломи, лози та кореня сосни, створення музичних традиційних інструментів, дитячих іграшок. 

Ярмарки відбуваються в просторі Музею Івана Гончара напередодні основних релігійних та державних свят: до Великодня – у квітні, до Дня Києва – у травні, до Дня Незалежності – у серпні, до Миколая – у грудні.