Перейти до основного вмісту

Окупована спадщина | Дослідницько-реконструкторський виставковий проєкт

20.06.2025 - 31.08.2025

Окупація — це цілеспрямоване намагання захопити території, людей, пам’ять насильницьким шляхом. Кожна тимчасово окупована область містить у собі глибоку історію та традицію, які ворог намагається знівечити та підмінити.

Точну кількість пошкоджених і зруйнованих пам'яток, об’єктів культурної спадщини неможливо підрахувати через відсутність доступу до тимчасово окупованих територій.  Знищення культури — одна зі стратегій, за якою росія століттями бореться проти української ідентичності.

Внутрішня стійкість і природна для українців турбота про своє коріння залишаються непорушними. Попри все дослідники продовжують зберігати, відновлювати та поширювати знання про українську культуру — знання про вікову любов та пам’ять.

Запрошуємо до Музею Івана Гончара на виставковий проєкт «Окупована спадщина», що постав із реконструкцій традиційного одягу регіонів, які нині перебувають під окупацією. Ці строї — результат кропіткої праці фольклористів, етнографів, музейників з історичними джерелами, архівними фотографіями та усними свідченнями, зібраними до війни. Це творчість десятків майстрів із вишивки, крою, ткацтва, головних уборів і прикрас.

Ця експозиція про вічну силу культури, що зберігає правдивість життя і віру в нероздільність нашої держави. Ця експозиція про минуле і майбутнє — про спадок, який нас формував, і про право передати його майбутнім поколінням.

Дослідницько-реконструкторський виставковий проєкт «Окупована спадщина» реалізовано зусиллями ГО «Всесвітній День Вишиванки» спільно з Центром фольклору та етнографії КНУ імені Тараса Шевченка, за підтримки міжнародного фонду ALIPH та Європейського Союзу в партнерстві з Музеєм Івана Гончара. Автори проєкту: письменниця, журналістка, режисерка, громадська діячка, засновниця Всесвітнього дня вишиванки Леся Воронюк та етнограф, колекціонер, кандидат історичних наук, директор Центру фольклору та етнографії інституту філології КНУ ім.Тараса Шевченка Володимир Щибря.

🖼 Виставка діятиме з 20 червня до 31 серпня 2025 року. Для огляду запрошуємо щотижня з середи до неділі (10:00-18:00).

📍 Київ, Лаврська 19, Музей Івана Гончара

❗️ У разі повітряної тривоги усі відвідувачі мають залишити музей.

додати в календар

додати в календар Google

Відвідати

Графік роботи та адреса
Пн:
вихідні
Вт-Нд:
10:00 → 18:00
Адреса:
вул. Лаврська, 19, м. Київ
Експозиція тимчасово не працює
дізнатися більше
Квитки
Повний
100 грн
Пільговий
50 грн
Дитячий
30 грн
придбати квиток