Великодні голуби. Майстерня із Зоєю Сташук

В очікуванні Великодня хочемо більше познайомити вас із традиціями та атрибутами, якими оздоблювали оселю до найбільшого весняного свята.

Почнемо з “великодніх голубів”. Це хатня прикраса, яку створювали із писанки, паперу та воску. Етнограф та дослідник Гуцульщини Володимир Шухевич (1849-1915) називає великодніх голубів - “голубцями”. На перший погляд їх створення виглядає досить просто, але сам процес трудомісткий і технологічно досить складний. До порожньої писанки, яку зсередини зміцнювали якоюсь клеючою речовиною (зараз це клей ПВА і стружка деревини), прикріпляли голівку з воску або солоного тіста, а з паперу робили крила і хвіст. Таких голубів підвішували в хатах до сволоків, вони літали по хаті і були гарною прикрасою на Великодні свята.

Птахи здавна були важливими та шанованими в народній культурі. Вони сповіщали про прихід весни, уособлювати душі померлих родичів та ще ненароджених дітей, були посередниками між Богом і людиною. За летом птахів люди вгадували погоду, за їхньою поведінкою ворожили. У формі пташок пекли обрядові печива, робили іграшки. Пташині образи є у всіх видах українського прикладного мистецтва. Про птахів складено багато різних казок, легенд, прислів’їв та приказок; часто згадуються в українській пісенній творчості.

“Великодній голуб” може стати гарною окрасою кожної сучасної оселі та наповнити її весняним настроєм.

Створення “великодніх голубів” через технологічні особливості буде відбуватись у два етапи через тиждень, по 3 години кожне заняття. У перший день майстерні пишемо по дві писанки на гусячих яйцях, а через тиждень з паперу та воску створюємо птахів.

Рекомендований вік до участі у майстерні - 16 років.

Проводить майстерню Зоя Сташук - писанкарка та дослідниця, членкиня Народної спілки майстрів України.

Розклад майстерні:

🌿1 група: 23 та 30 березня з 10:00 до 13:00

🌿2 група: 24 та 31 березня з 10:00 до 13:00

🔸Ціна - 1000 грн. за дводенне заняття.

🔸 Відвідати майстерню можна лише за попередньо придбаним квитком. Придбати квитки https://honchar.event.net.ua/cart/

🔸Адреса: Лаврська 19

❗У разі повітряної тривоги усі відвідувачі мають залишити музей.

❗Якщо тривога завершиться протягом години, майстер-клас продовжиться після відбою тривоги.

❗Якщо тривога починається перед майстер-класом і завершується протягом години, майстер-клас відбудеться, але зі зміщенням у часі.

❗Якщо тривога триває понад годину, майстер-клас скасовується, кошти за квитки повертаються.

❤️ Дякуємо за дизайн Катерині Дендюк