Розколяда до дня народження Івана Гончара

27 січня у хаті Івана Гончара по вулиці Новонаводницькій (нині Лаврська) у Києві завжди відбувалося подвійне свято – День народження та Розколяда🌟

На ці події збиралась тогочасна українська еліта й політв'язні. У найбільш важкі часи гонінь і переслідувань, відвідувачів хати органи КДБ відстежували з особливою увагою, а наступного дня викликали на допити. Студентів виключали з інститутів, людей звільняли з роботи за те, що вони переступили поріг хати Івана Гончара. А після 1991 року, 27 січня біля хати митця вже стояла черга колядницьких гуртів.

Нині традицію пошанування свого засновника продовжує Музей Івана Гончара. Щороку на завершення різдвяних свят збираються фольклорні гурти, щоб підтримати вогонь традиції та вшанувати людину, яка своєю палкою любов'ю до спадщини змогла розпалити вогонь у серцях тисяч українців.

У цьогорічній програмі будуть співати три покоління гуртів:

✨Автентичний гурт із села Комиші Сумської області, що зберігає унікальну традицію народного багатоголосся

✨Молодіжний київський гурт @ЩукаРиба, який відтворює пісні та інструментальну музику із записів автентичних виконавців та активно інтегрує традиційну музику в сучасне культурне життя.

✨Фольклорний гурт @Орелі, що залучає дітей до пізнання та вивчення пісенної, інструментальної й танцювальної традиції із трирічного віку.

Цією подією учасники Розколяди хочуть підтримати збір на закупівлі двох автівок для 251 окремого батальйону "Київська Січ".

‼️Під час оголошення повітряної тривоги концерт призупиняється, всі відвідувачі мають залишити територію музею та пройти до укриття. Найближче укриття за адресою Лаврська 12.

За обкладинку дякуємо @Olga Ryzhuk