Посилання скопійовано
ПОСУЛЛЯ. Співи та розмови. Гурт "Серпанок" з автентичною виконавицею Ганною Пинькас
10.11.2024
Плекаючи розмаїття традицій, українці створюють вічність — те, що живе безупинно та поза часом. У цей запеклий час боротьби, ми ще з більшою любов’ю до свого намагаємося зберегти та віднайти по краплинках справжнє — те, що нас ідентифікує, єднає.
Традиційна пісенна культура — це розмаїття голосів, тембрів, форми, а тобто життя, його енергії. Запрошуємо до Музею Івана Гончара познайомитися із винятковістю звучання Посулля — давньої й історично вагомої території, що розляглася у басейні річки Сула. Тут приховали свої таємниці скіфські кургани. З часів Русі-України ці землі були стратегічно важливими в захисті від кочівників, період Гетьманщини написав нову, козацьку історію Посулля.
Пісенна культура цього регіону належить до традицій Наддніпрянського Лівобережжя. Вона глибоко вкорінилася в давніших епохах часів історичної Сіверщини й Переяславщини, водночас сформувавши власні специфічні стильові маркери, що роблять її особливою та впізнаваною.
Понад сотню років тому етнограф і фольклорист Павло Гнідич, мандруючи селами Роменщини з фонографом та фотоапаратом, фіксував народні пісні й етнографічні матеріали. Його праця спонукала нові покоління дослідників знову й знову повертатися до вивчення культури цього краю. Гурт «Серпанок» долучився до цієї місії з метою відновити голос призабутих та загублених мелодій, озвучивши пісенні тексти зі збірок фольклориста.
Під час зустрічі ви почуєте версії обрядових та ліричних пісень з Посулля, перейнятих «Серпанком» від автентичних виконавців різних часів, віднайдених в архівах, оживлених шляхом наукової реконструкції. Поспілкуємося з дослідницями, переглянемо мелогеографічні мапи, старі фото, відео з нещодавніх експедицій і прослухаємо раритетні записи, зокрема, із фольклорного архіву подружжя Дубравіних.
Особливо цінна частина програми — живий голос Посулля. Це автентична співачка з села Сулими пані Ганна Пинькас, яка також розповідатиме про своє дитинство й життя в традиції, поділиться спогадами про народні ігри, гуляння на колодках й досвітках, про особливості сільського вбрання до і після Голодомору, поділиться городницькою магією та історіями про русалок. А у співах «Серпанок» підтримає її своїми голосами.
🔸10 листопада, 16:00
🔸Адреса: вул. Лаврська, 19
🔹 Вхідний квиток — 300 грн. Для дітей, військових та ветеранів — вхід вільний.
! Під час повітряної тривоги подія призупиняється, відвідувачі мають залишити музей та пройти до найближчого укриття.
Інші події цього місяця
Сталася помилка.
Будь ласка, спробуйте пізніше.
Дякуємо за звернення!
Ми зв'яжемося з вами протягом 5-ти робочих днів.
Інтернет-умови використання матеріалів з онлайн-колекцій Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара»
Інформація в процесі наповнення.