Пісні Харківщини. Концерт гурту Муравський шлях

14 квітня о 17:00 в музеї співатиме гурт з Харкова «Муравський шлях». Звучатимуть пісні Слобожанщини, зокрема з тих сіл, які зруйновані та перебувають під постійним вогнем війни. Співатимуть люди, які протягом цілого свого життя збирали та досліджували музику східної України і навіть в умовах повномасштабної війни не припиняють своє служіння традиції.

Пісні Слобожанщини відзначаються своєю оригінальною стилістичною різноманітністю. А пояснюється це кількома факторами, пов'язаними з історією заселення краю, що простягається сучасними Харківщиною, Сумщиною, а також частинами Донецької, Луганської, Бєлгородської, Воронезької та Курської областей.

Цей регіон заселявся на початку XVII століття. Тоді він виділявся різноманітністю соціальних та субетнічних груп, які переселялися з Гетьманщини та Правобережної України. Основними переселенцями були козаки, які за думками істориків, шукали собі кращої долі, або йшли у незвідані землі під впливом промислово-уходницьких інтересів, або ж переселялись через невтішні результати козацьких повстань та битв Національно-визвольної війни. На цій території не було Гетьмана, але довгий час існувало пʼять окремих полків (Острогозький, Сумський, Охтирський, Харківський та Ізюмський), які діяли окремо.

Саме тому найбільш типовими для усієї Слобідської України є військові жанри: козацькі, рекрутські, солдатські, твори, що повʼязані з історією місцевих полків.

Військові пісні, а також чумацькі – з північних та центральних районів регіону, мають особливий стиль. Вони переважно є довгими та протяжними, мають інтенсивну манеру звучання та велику кількість внутрішньо-складових розспівів. Все це творить унікальний та особливий стиль слобожанської лірики.

У програмі концерту також звучатимуть веснянки, будуть представлені весняні обрядодійства та ігри, серед яких унікальні, притаманні лише для Харківщини.

Керівниця гурту - етномузикологиня Галина Лук'янець.

💛Концерт має благодійну мету і відбудеться на підтримку українського війська. Гурт «Муравський шлях» спільно з волонтерською організацією «Слобожанські ластівки» здійснює збір для 127 Харківської бригади ТРО: https://send.monobank.ua/jar/5HoUgQM9Y6.

🎥Запланована онлайн-трансляція концерту на каналі YouTube Музею Івана Гончара.

🔸Адреса: Лаврська 19

🔸Вхід – вільний.

🏛 Кількість місць обмежена, у залі діє вільна посадка.

‼️У разі повітряної тривоги концерт припиняється, відвідувачі мають залишити приміщення музею. Найближче укриття знаходиться за адресою Лаврська 12.

Якщо на момент початку повітряної тривоги концерт тривав 50 хвилин, подія вважається такою, що відбулася.

Дизайн – Катерина Дендюк