Народне вбрання Поділля. Лекція Володимира Щибрі

Запрошуємо на другу лекцію Володимира Щибрі, дослідника українського народного вбрання, кандидата історичних наук, директора Центру фольклору та етнології Інституту фольклористики КНУ імені Тараса Шевченка, колекціонера.

Лекція присвячена традиційному святковому вбранню етнографічного регіону Поділля, який охоплює Вінницьку, Тернопільську, Хмельницьку та півніні райони Одеської області. Будемо говорити про архаїчні риси вбрання регіону і тенденції зміни народної моди у I пол XX століття.

На зразках жіночого та чоловічого вбрання розкриємо особливості народних святкових строїв, подолян, продемонструємо основні їх елементи та локальні діалектні назви. Будемо говорити про головні убори, взуття селян та жіночі прикраси.

У частині про натільний одяг будемо знайомити з варіативністю кроїв традиційних сорочок, з характером їх оздоблення та техніками вишиття, зокрема йтиметься про одноколірну замкову низинку. На противагу міфам представимо етнографічні та наукові факти про традицію вишивки чорним кольором.

Лекція відбудеться в рамках виставки українського та кримськотатарського народного святкового вбрання «Свято».

❗️ Онлайн-формату та запису не передбачено

🔸Вартість квитка: 180 грн.

🎫 Квитки можна придбати профілю в касі музею у день події або онлайн: https://honchar.event.net.ua/cart/cart?id_date=9168

📆 Цього тижня оглянути виставку можна з середи по неділю з 10:00 до 18:00; понеділок-вівторок вихідні.

🎫 Проєкт діятиме до 29 жовтня 2023 року

❣️ Мистецька галерея Музею Івана Гончара (вул. Лаврська 19, Київ)

Учасники проекту:

Володимир Щибря