Посилання скопійовано
Лекція про брокарівську вишивку | Олександра Сторчай

«Брокарівська» або «мильна» вишивка — це більш сучасні рослинні орнаменти хрестиком за ім’ям підприємця Генріха Брокара, що у 1861 році заснував мануфактуру варіння мила. Щоб підсилити розповсюдження своєї продукції, «Товариство Брокар і Ко» загортало мильні бруски у папір з квітковими малюнками, які в подальшому були перенесені на аркуш в клітинку, на кшталт схем вишивки.
Вишивка хрестиком до кінця ХІХ століття не переважала в техніках вишивки на території України, а довгий час залишалася лише допоміжною. Проте орнаменти на мильних етикетках Брокара подавали саме хрестиками у клітинках, що популяризувало цю техніку, поступово майже витіснивши інші.
Запрошуємо на лекцію в межах виставкового проєкту «Окупована спадщина», на якій також представленні зразки сорочок з брокарівською вишивкою. Поспілкуємося про:
Розвиток галузі парфумерії і косметики в ІІ пол. ХІХ ст. у містах і селах України.
Постать Генріха Брокара та його «мильний бізнес», що вплинув на традиційну народну вишивку.
Історичні події та процеси, що сприяли поширенню брокарвіської вишивки в окремих регіонах та регіони, які виявилися стійкими до модного впливу.
Появу нових модних орнаментів, що спричинила не лише хвилю цікавості до традиційного вбрання, а й сприяла початку ґрунтовних наукових досліджень.
Лекцію проведе Олександра Сторчай, завідувачка сектору тканини, одягу НЦНК «Музей Івана Гончара», дослідниця вишивки й традиційного народного вбрання.
19 липня | 16:00
Квитки: https://honchar.event.net.ua/cart/event?id=9311
Вхідний квиток — 400 грн. Пільговий — 200 грн. Для військових та ветеранів — вхід вільний.
Музей Івана Гончара, м. Київ, вул. Лаврська, 19
У разі повітряної тривоги усі відвідувачі мають залишити музей.
Дослідницько-реконструкторський виставковий проєкт «Окупована спадщина» реалізовано зусиллями ГО «Всесвітній День Вишиванки» спільно з Центром фольклору та етнографії КНУ імені Тараса Шевченка, за підтримки міжнародного фонду ALIPH та Європейського Союзу в партнерстві з Музеєм Івана Гончара. Автори проєкту: письменниця, журналістка, режисерка, громадська діячка, засновниця Всесвітнього дня вишиванки Леся Воронюк та етнограф, колекціонер, кандидат історичних наук, директор Центру фольклору та етнографії інституту філології КНУ ім.Тараса Шевченка Володимир Щибря.
Сталася помилка.
Будь ласка, спробуйте пізніше.
Дякуємо за звернення!
Ми зв'яжемося з вами протягом 5-ти робочих днів.
Інтернет-умови використання матеріалів з онлайн-колекцій Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара»
Інформація в процесі наповнення.