Лекція "Народне вбрання Західного Полісся"

У межах виставки "Свято" 23 вересня о 16:00 відбудеться лекція Володимира Щибрі, дослідника українського народного вбрання, кандидата історичних наук, директора Центру фольклору та етнології Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка, колекціонера.

Традиційне вбрання Західного Полісся зберігає у собі надзвичайно архаїчні риси, які розповідають про витоки та історію розвитку одягу північно-західної частини України. Саме цей регіон зберіг унікальне явище серпанкового жіночого вбрання, що подібне до тонкого шовку. На цій території найдовше побутували традиційні жіночі головні убори - намітки, що відомі в часів Київської Русі.

На лекції будемо говорити про основні складові комплексів вбрання Західного Полісся, спільні та відмінні риси із сусідніми регіонами, про фактори, які спричиняли вплив на давню моду поліщуків, про локальні діалектні назви елементів вбрання.

Представимо чоловічий та жіночий святкові строї, способи їх носіння та поетапність одягання, а також різні способи вив'язування жіночих головних уборів.

❗️ Онлайн-формату та запису не передбачено

🔸Вартість квитка: 180 грн. У вартість квитка входить можливість оглянути виставку "Свято".

🎫 Квитки на лекцію можна придбати в касі музею в день події

📆 Цього тижня оглянути виставку та замовити екскурсію можна з середи по неділю з 10:00 до 18:00; понеділок-вівторок вихідні.

🎫 Проєкт діятиме до 30 вересня 2023 року

❣️ Мистецька галерея Музею Івана Гончара (вул. Лаврська 19, Київ)

🌿 Телефон для реєстрації гуртових екскурсій та дитячих програм: (097) 517 22 30