Концерт кобзарів та лірників до 220-річчя Остапа Вересая

Концерт кобзарів та лірників відбудеться 19 листопада о 12:00 з нагоди 220-річчя від дня народження останнього автентичного та одного з найбільш відомих кобзарів ХIХ століття Остапа Вересая. Давні й сучасні твори в супроводі "вересаївської" кобзи, народної бандури та колісної ліри звучатимуть у виконанні братчиків Київського та Львівського Кобзарських Цехів.

Остап Вересай мав складну і несподівану долю. Народився близько 1803 року в селі Калюжинці Прилуцького повіту в родині незрячого музики-скрипаля. У п'ятирічному віці від невідомої хвороби утратив зір. З п'ятнадцяти років батько віддав його в науку до кобзарів, але через різні обставини він змінив п'ятьох учителів, а далі продовжував самостійно учитися та переймати давні пісні від інших кобзарів, яких зустрічав на своєму шляху.

Творчість епічного співця Вересая шанували видатні дієвці культури Микола Лисенко, Порфирій Мартинович, Опанас Сластіон, Павло Чубинський. Сучасники кобзаря відзначали його артистизм і потужний емоційний вплив на слухачів. З 1973 року Микола Лисенко і Олександр Русов за дорученням Південно-Західного відділення Географічного товариства системно досліджували його репертуар.

У середині 1980-х років майстер Микола Будник, а згодом панотець Київського Кобзарського Цеху, реконструював кобзу Вересая. Вперше після майже столітньої перерви "вересаївська" кобза зазвучала в руках музиканта й педагога Володимира Кушпета, який створив підручник гри на ній, а згодом пішла на велику сцену і в люди. Відомими виконавцями на реконструйованих інструментах стали Едуард Драч, Тарас Компаніченко, Ярема Шевчук.

На концерті відбудеться збір коштів на реабілітацію побратима Кобзарського цеху Тараса Козуба – воїна 47-ї окремої механізованої бригади «Магура», лірника та майстра традиційних українських інструментів, який у боях за Україну отримав важкі поранення і втратив руку.

Організатори події:
Музей Івана Гончара,
Київський Кобзарський Цех.

Інформаційна та фінансова підтримка:
Академія Мистецтв України,
Асоціація «Дивись Українське»,
фонд «МХП-Громаді»

🔸 Вхідні квитки:
повний - 80 грн.,
дитячий (з 8 років) - 40 грн.