Концерт Хореї Козацької "Світло Різдва"

Світло Різдва незгасне. Наш рік наповнюється силою, вірою та красою через благословення, що звучить у різдвяних піснях, вертепах, колядках. Ми несемо це світло, розсіваємо його і завдяки йому творимо свої діяння і торуємо шлях до перемоги.

Запрошуємо на щорічний різдвяний концерт Хореї Козацької, де звучатимуть старокиївські коляди, орації та славословія, українська музика середньовіччя, ренесансу та бароко. Кожен твір є результатом дослідження рукописів та стародруків, пісенників та Богогласників ХVІ-ХVІІІ століть.

Буде звучати інструментальна музика з Сокиринсього Вертепу 1774 року, бурлескні пісні та вірші, що їх виконували священники, мандрівні дяки та спудеї з Києво-Могилянської академії, Гімни на Різдво Христове «Христос Раждається», «Дівая днесь пресущественного раждає», величні канти почаївського «Богогласника» отців Василіан 1790-1791 років, патріотичний кант на богоявлення «Тройце святая» доби гетьмана Івана Мазепи та волелюбна пісня з «Саду божественних пісней» Григорія Сковороди «Ангели, знижайтеся!», що ототожнює народженого в наших серцях Бога з Духом Свободи, Бога, що робить нас вільними.

Ансамбль буде грати у складі: Тарас Компаніченко (кобза, бандура, спів), Сергій Охрімчук (скрипка, спів), Ярослав Крисько (бандура, барабан, спів), Максим Бережнюк (сопілки, дуда, сурма, дерев'яна флейта, спів), Святослав Силенко (бандура, романтична лютня, сопілка).

У 2023 році Хорея Козацька стала лауреатом Шевченківської премії.

🎫 Вхідні квитки:

Звичайний — 600 грн.
Пільговий (діти 7-12 років) - 300 грн.
Для військових та ветеранів вхід вільний.

📲 Квитки онлайн: https://honchar.event.net.ua/cart/event?id=6895

🏛 Кількість місць обмежена, у залі діє вільна посадка.

❣ У разі повітряної тривоги концерт припиняється, відвідувачі залишають приміщення (Найближче укриття за адресою Лаврська 12). Якщо на момент початку повітряної тривоги концерт тривав 50 хвилин, подія вважається такою, що відбулася. Якщо повітряна тривога почалася раніше, ніж через 50 хвилин від початку концерту і тривала менше години, подія продовжується. Якщо тривога триває більше години, концерт не продовжується, кошти за квитки повертаються.

❣ Обкладинка для події: Богдан Гдаль
Шрифт Козіяр - реконструкція українського скоропису 18 століття.