Ваш відгук

Друзі! Запрошуємо Вас писати свої враження та побажання щодо роботи сайту й Музею Івана Гончара, висловлювати пропозиції та ідеї співпраці.

56 відгуків

 1. Оксана

  Прийшла в бібліотеку о 14.00 — закрито. Подзвонила за номером, що на сайті — жіночка вередливим радянським тоном наказала чекати, буцім працівник десь пішов на вулицю і ще не повернувся з обіду… чекаю вже пів години і нікого… втрачаю надію когось дочекатися… це взагалі бібліотека чи бутафорія?

 2. Ольга

  З приводу привернення уваги до музею і популяризації традицій. Суто моя думка. У вас дуже цінні експозиції, але дуже маленькі і звичайна людина особливо молодь не встигає перейнятись духом традицій. Я б запропонувала, якщо це можливо, робити наприклад, виставки традиційного вбрання на живих людях, з поясненням деталей одягу, можливо, щоб дівчата пройшли по вулицях міста в традиційному одязі зі співами та бандурами. Оживити цей музей, щоб він дихав. І якщо такі заходи проводити частіше, щоб люди не встигли забути попередній захід, до вашого музею привернеться увага. З любов’ю до українських традицій і величезним бажанням їх відтворювати. Величезна подяка вам за роботу.

 3. Артемій Теодорович

  Доброго здоров`я та з неділенькою Божою, шановне товариство!

  Київський Білрозмовклуб (ми домовлялись з Петром Івновичем) уклінно просить розмістити на Вашому сайті повідомлення-запрошення на нашу подію. Ось її докладний опис:

  Київський Білрозмовклуб запрошує Вас долучитись да святкування Дня проголошення незалежності Білоруської Народної Республiки (99-а річниця) та відвідати (та активно долучитися!) до літературно-музичної композиції “У гэтай краіне…”

  25-го березня (сб) о 18.00 (приходьте раніше) чекаємо на Вас у музеї iмені Iвана Гончара (вхід у двері, що ліворуч).

  Ми починаємо з читання віршів білоруських класиків (автори: Ян Чачот, Вінцэнт Дунін-Марцінкевіч, Францішак Багушэвіч, Цётка, Максім Багдановіч, Зьмітрок Бядуля, Янка Купала, Якуб Колас, Уладзімір Дубоўка, Аркадзь Куляшоў, Пятрусь Броўка, Ларыса Геніюш, Уладзімер Караткевіч, Яўгенія Янішчыц, Зоська Верас, Кандрат Крапіва, Максім Танк, Пімен Панчанка, Рыгор Барадулін, Ніл Гілевіч, Анатоль Сыс, Уладзімір Някляеў, Віктар Жыбуль, Тацьцяна Дзям’янава), а продовжуємо співами (разом з Вами) білоруських патріотичних, а також лiричних пісень.

  Більше на сторінці в ФБ: https://www.facebook.com/events/1733823753597934/

  Заздалегідь вдячні,
  Сябри Білрозмовклубу

 4. Галина

  Шановні Гончарівці! Вітаю вас з м.Єлгави(Латвія) напередодні Великодня! Слідкую за тим, що відбувається в Києві, за вашими заходами. Згадую ваш приїзд до Латвії, концерт “Божичів”, зустрічі в Києві. Треба відновити нашу співдружність. Цього року плануємо проводити семінари, присвячені автентичном строям українського та латиського народів. Це мають бути презентації та виставка. Якщо буде багато труднощів, заплануємо на наступний рік. Відгукніться, ласкаво прошу! Найкращі вітання родині Пошивайло!

 5. Владлен Володимирович

  Серед ваших галерей відсутній важливий розділ – тексти. Я завітав до сайту по рекомендації в пошуках народних пісень, але такого підрозділу, нажаль, нема. Дякую за чудовий сайт, наснаги вам і творчих успіхів.

 6. Віта

  Попереджуючи подію виступу американського фолк-гурту “OLD GREY GOOSE” рекомендую тим, хто не чув – море позитиву в чудовому місі – музеї Гончара!

 7. Ксенія

  Неприємно вразило те, що зал народної картини тепер став виставковим, дуже цікаво куди поділася колекція і де її можна тепер побачити. Це був найкращий зал з усіх у вашому музеї. Окремо вразило те, що усі співробітники музею перепитують, чи куплено квитки для фотографування. Сама вартість фотографування при цьому дуже висока, особливо враховуючи теперішні розміри колекції. До того ж і освітлення у музеї недостатнє, навіть для звичайної аматорської зйомки.

 8. Наталія

  Скажіть, будь ласка, коли у музеї відбуватиметься свято Миколая?

 9. Світлана

  Дуже дякую за вчорашній семінар з давньої української ноші. Враження надзвичайні! Це просто БОМБА! Те, що ми бачили це просто сенсація! Знаємо що виплануєте семінари на осінь. Наперед дуже прсимо не обмежуватись одними семінарами по суботах, а велике прохання зробити їхні повтори на тижні. Наперед вдячна!

 10. Мати

  Зі Святом Весни, найпрекрасніше Українське Жіноцтво на Землі!!!
  Сьогоднішній Сонячний День несе всім Матерям Єдиної Вільної (сьогодні !!! ) Народної молодої України велику вдячність за їх патріотичних Дітей, які мають єдину Національність – УКРАЇНЕЦЬ!!!УКРАЇНКА!!!
  Вам, Матерям України, низький уклін за Єдність Українського наРОДУ!
  Вам, Матерям України, сердечна вдячність за Вольність Українського Духу!
  Вам, Матерям України, любов і шана Чоловіків всього Світу за Мужність!
  Чоловічі Серця приєднуються до світлих Материнських Сердець!

  Зі Святом сонячної Весни, дорогі Жінки-Гончарівки!
  Зі Святом Нового Життя на прекрасній планеті Земля, дорогі Землянки!!!

  Мати
  Київ
  7 березня 2014

 11. Віта Парфенович

  06 березня 2014 року.

  Ви коли-небудь пробували донести свічку з церкви так, щоб полум’я не загасив вітер? Зазвичай це буває на ніч величної Пасхи. Проте сьогодні я саме так несла свої враження від чудового вечора, який організувала моя подруга Оксанка, за що я їй вдячна.
  Домовились вдень, коротко, прислала коротке повідомлення змісту «хочу духовної їжі» й посилання як варіант. Вона шукала компанію, а я недовго думаючи зголосилась.
  Вечір видався навдивовижу цікавий, ми трохи спізнились, проте виконання на тексти видатного Кобзаря не пропустили. На сцені якраз зачаровував слухачів славний муж з Черкащини А.Коваль (прошу пробачення, якщо неправильно вказала ініціали), до речі, він був так схожий на Тараса Шевченка, що на залу дивились аж два кобзаря. Виконавець перебирав струни кобзи, лунала пісня, справжня, українська, щира, виплекана багатостраждальним народом, а черкащанин ніс звістку кожному, стукав у серця поглядом, інтонацією, словами.
  Програма продовжувалась. Під звуки ліри звучали канти в честь Богородиці. Середньовічний інструмент, що породжує незабутні звуки. Виконував пісні гість вечора з Волині чи Рівненщини (даруйте, захоплено слухала, не спитала прізвище виконавця…).
  А далі…титанічний Тарас Компаніченко, саме такий, глиба, моноліт. З творчістю Тараса мені пощастило познайомитись ще у 2010, якщо не раніше. Тоді Оксана Яблонська (СЕВАМА) організовувала фестиваль сучасної української поезії, а я була люб’язно запрошена господинею вечора. Козацькі пісні, незвичне виконання, енергетика – це все вже тоді сколихнуло душу.
  Сьогодні переді мною стояв той самий неповторний Тарас, виконував, говорив, а я слухала з широко розплющеними очима й намагалась не пропустити ні слова, ні відтінку. Потім співали дітки, припросили залу допомогти юним виконавцям. Долучився співу хор, який репетиції проводить в музеї. А я… я настільки проникнулась атмосферою вечора, що із задоволенням допомагала хорові, вела свою партію перших голосів. Лунали «Реве та стогне Дніпр широкий», «Заповіт» та інші невмирущі тексти Тараса Шевченка.Чудовий вечір з нагоди 200 річниці з Дня народження, що був вдало проведений у будинку-музеї Івана Гончара, а картини й рушники на стінах зали, де відбувалось дійство, доповнювали національний колорит. Потім у тендітної Оксанки – співробітниці музею, а на даний час заступнику директора, яка люб’язно відповідала на всі поставлені мною питання, я мала змогу дізнатися про ще багато цікавинок, які пропонує будинок Івана Макаровича – етнографа, колекціонера, про якого я випадково почула на українському радіо.

  Потім, розглядаючи картини, мені пощастило познайомитися з пані Валентиною, яка досліджує давню віру українського народу; художницею з Львівщини, яка мешкає тепер у Києві, але поїздила по світові й жила за кордоном; кравчинею, яка планує для підтримки національних традицій вести гурток крою українського національного одягу. Всі вони непересічні особистості. Ми з Оксанкою вийшли із зали останніми, у пречудовому настрої, натхненні, молоді. Нас ніби хтось взяв й стряхнув, вдихнув ковток свіжого повітря.

  Потім був чай з мелісою й пиріжок з малиною. Привітна продавчиня. Розмова українською. Ще один вечірній гість крамнички, де ми вирішили трішки зігрітися й підкріпитися, бо були зголоднілі. Я дивилась на цього нового співрозмовника, який, до речі, виявився цікавим молодим чоловіком. Ми говорили про дисидентів, сучасні події, Жванецького. А я у душі просто раділа, що не перевелись інтелектуально розвинуті люди. Ми мали їхати додому. Мистецький арсенал до 200 річниці приготував також цікавинки, про що говорили величезні рекламні банери.

  І коли вже в метро ми їхали додому, я, задоволена й щаслива, дивилась на людей, які були таки ми ж, як і ми, пасажирами потягу на ймення життя. Хтось від втоми куняв, дві парочки неподалік давали зрозуміти, що уже весна, напроти чоловік у помаранчевій куртці вивчав ландшафтний дизайн…а я…згадувала й смакувала враження вечору.

 12. Мати Тетяна з Києва

  ВЕЛИКИЙ УКРАЇНСЬКИЙ наРОДЕ!
  Дорогі Гончарівці!
  Сьогодні, 14 лютого 2014 року, дозвольте Вас , дорогі наРодоТворці, і весь наш талановитий Український Люд привітати з Днем красивого Кохання та чистої Любові!
  Святий Валентин до нас в Україну прийшов здалеку в роки української Незалежності.
  І, МИ, Українці, його прийняли з шаною та любов’ю, бо це свято радісне, прогресивне та чудотворне.
  Свято Закоханих творить дивовижну Красу на планеті Земля!
  То ж побажаємо, щоб з цього Дня Любові в нашій добрій Україні Злагода і Мир стали в основі Нового УкРАїнського Державотворення!
  Побажаємо, щоб нам, Українцям, не прийшлось знову повертатись в минуле, до старого і вже пройденого!
  Любов двигає Прогресом і Розквітом Держави, то хай народжується сучасний новий ПРАВитель нової вільної УкРАїни третього Тисячоліття!
  І народний український дух хай відкриває ВСІ люблячі Серця для розбудови нової вільної щедрої УкРАїни !!!

 13. Ніна Супруненко

  Я мала щастя бачити виставку в приміщенні видавництва Радянський письменник і була надзвичайно вражена побаченим і відчутим… В той же день з”явився цей вірш:

  НІНА СУНРУНЕНКО

  НА ВИСТАВКУ КАРТИН ІВАНА ГОНЧАРА

  (акровірш)

  І все-таки безсмертна Україна!
  Вона живе в таких своїх синах!
  Адже вони бджолино, безупинно
  Несуть її, святую, у серцях!

  Горить в пожежі часу все нещире,
  Обвуглюється в пам”яті людській.
  Неначе жито, пророста довіра,
  Чолом вклоняється красі земній!
  Абстрактний пил набрид мені безмірно.
  Рукою ж Вашою – водила Україна.

  28.08.88
  Київ

  (Із книги «Межа часу», Харків, 2007)

 14. Геннадій

  З Іваном Макаровичем я познайомився в 1982 році (був тоді ще студентом КДХІ і помагав йому в будівнитцтві). Влітку 1987 Іван Макарович дав мені рекомендацію до Спілки художників і мав для мене тільки дві години. І за цей час я написав етюд-портрет з Івана Макаровича. Так сталося, що я з 1993 року проживаю в Німеччині.
  На жаль мені ще не довелося побувати в Музеї Івана Гончара.

 15. Козак Невада

  Було би корисно якби на сайті був електронний каталог музею, особливо у розділі малярство (або, як тут його представлено — ікони, живопис)

 16. Oksana Sayenko

  Друзі! Чудова вечірка була у пятницю. Я в захваті, моделі і строї – супер-супер! Але сталася маленька прикрість зі мною особисто. Був загублений “Український щорічник”. Велике прохання – може хто знайшов, звяжіться зі мною – (067)9048788, (050)2833440. Дуже чекаю і маю надію, що знайдеться . Дякую.

 17. Тетяна Горбенко

  Гарний вільний творчий народний Сайт!
  Було б добре, аби була сторіночка для малят, иаленьких українських творців!

  Запрошуємо всіх цінителів народного українського мистецтва до нас на Батиєвку (вул. Солом’янська, 33) в бібліотеку ім.В. Кудряшова 21 листопада о 13 годині на Дитяче Свято, присвячене Українському Народному Малярству та знайомству маленьких киян з азами Петриківського розпису – Авторським розписом новорічних кульок молодої солом’янчанки художниці-вчителя-майстрині Оксани Ігорівни Горбенко.
  Приходьте, будь ласка, на наше чудове свято!

  Шануємо.
  мистецька родина Горбенко
  Тетяна Андріївна і Мирослава
  Дитячо-молодіжний центр ” Талант і Майбутнє”
  ГДО Асоціації “Добро та Сім’я”

  Київ, 17 листопада 2012 року

 18. Володимир

  Неймовірні враження після відвідування музею! Ніби поринув в той дивовижний світ давнини нашого народу!)) Дуже вдячний за цікаву екскурсію!!!

 19. Тетяна Горбенко

  Шановні Творці Національного Центру народної культури!
  Дорогі Гончарівці!
  Хочу висловити свої материнські пропозиції щодо популяризації народної Українського Культури в сьогоденному нашому житті.
  30 вересня сорок тисяч українських бібліотек святкували Всеукраїнський День Бібліотек. Багато віків Ярослав Мудрий заснував бібліотечну справу. І джерелом знань Київської Русі була Софія Київська.
  А де ж сьогодні джерело народне українське бере початок?

  Хотілось, щоб Національний Центр народної культури – Музей Івана Гончара нашу Укра]нську Народну Культуру до дітей в бібліотеки приніс!

 20. Varyon

  Nareshti muzey Gon4ara maye sayt, yakiy tishity ta griye 🙂

 21. Ксенія

  Розпочався вже третій місяць 2012-го, а в розкладі “Студій” досі немає оновлень, дані за 2010-2011 роки. Шкода 🙁
  http://honchar.org.ua/studiyi/

 22. Максим

  Нам дуже “сподобалось” у вашому музеї сьогодні(19.02.12).Поспілкувалися з “привітним” охоронцем та прочитали об яву про те, що заклад не працює. Дякуємо за турботливе ставлення до відвідувачів. Максим.

  • Ігор

   Пане Максиме, просимо вибачити за таке враження. На жаль, не маємо можливості (технічно) оперативно інформувати на сайті про години, коли один зал, декілька чи увесь музей закриваються в робочий час з огляду на проведення там закритої акції. Такі заходи відбуваються не часто і здебільшого не заздалегідь. Щодо “привітного” охоронця – на жаль, знаємо цю проблему, впливати непросто, оскільки відомча охорона нам не підпрорядковується, до того ж у багатьох державних музеїв – великі борги перед нею:) Сподіваємося на Ваше розуміння! Заходьте за новими враженнями…

 23. галина

  я намагаюсь навчити своїх учнів розуміти цінність свого коріння,бо без нього ми не українці. скільки корисного я з найшла в галереї музею… впізнала кіровоградські глечики-у мене теж такий є.дякую.

 24. Тетяна Андріївна

  Шановні Гончарівці!
  Дозвольте через Ваш гарний Народний Сайт Новий 2012 Творчий Рік – Рік Перемог відкрити із Материнського Запрошення!
  Дорогі Кияни від 5-ти до 65-ти!
  Дитячо-Молодіжний Центр “Талант і Майбутнє” ГДО Асоціації “Добро та Сім’я” запрошує наВЧИТИСЬ УкраїноРозПису – красивому українському декоративному розумному письму початку 3-го тисячоліття!
  Заняття розпочинаються на Солом’ янці Києва з 1-го лютого 2012 року і завершуються в травні місяці Виставками Творчих Робіт в бібліотеках Солом’янки та музеях Столиці.
  Початкове навчання азам РозПису – індивідуальне.

  Шаную,
  Тетяна Андріївна Горбенко ,
  віце-президент Аcоціації “Добро та Сім’я”
  заступник Координатора КЦ КМОБ ВСБО
  т. 097 5555 413
  tvorymamo@ukr.net

 25. Таіса

  Велика вдячність за чудовий вечір колядок і щедрівок 10 січня – це було велично, красиво і зворушливо, як ніколи!

 26. Ігор

  Душа радіє, коли бачиш красу українського народу. Уклін до землі всім працівникам Національного центру Івана Гончара.

 27. Надія

  Доброго дня дуже хочу щоб ви виставили фото до ВСЕУКРАЇНСЬКої ПОМИНАЛЬНої ВИСТАВКи ОБРЯДОВИХ ХЛІБІВ “Музей Івана Гончара” вироби майстринь

 28. Ірина

  Вчора відвідала Ваш музей. Враження просто надзвичайні! Дуже сподобалася експозиція, особливо вишиванки 🙂 Також хочу подякувати працівникам музею за такий теплий, гостинний прийом. Обов’язково приїду ще раз в такий гарний музей!

 29. яна

  супер пупер
  неймовірно

 30. Тетяна Андріївна

  Дозвольте , шановні народні Митці, через Ваш сайт привітати всіх працівників українських бібліотек з їх професійним Святом!
  В гарний Всеукраїнський день бібліотек запросити всіх цінителів народного українського мистецтва відвідати Національну бібліотеку України ім. В. І. Вернадського і Національну бібліотеку України для дітей ( вул.Баумана, 60) і оглянути до 14 жовтня 2011 року Виставку молодої київської художниці Оксани ГОРБЕНКО ” Сонячна енергія і Квіти Миру та Життя”, присвячену 20-річниці нашої красивої мами України, яка є подарунком всім Хранителям мудрості і краси народної.

  Шануємо,
  родина Горбенко з Києва

 31. Тетяна Андріївна

  Хочемо Вам, дорогенькі народні Митці, разом із онучкою подякувати за все те, що Ви творите і співаєте для всіх, хто любить Україну!
  Слухаємо Ваші чудові веснянки дуже частенько, так як маленька Мирослава сама принаряжується в вишиваночку, віночком прикрашається і просить включити саме Вашу сторіночку в Інтернеті., щоб уважно послухати.
  Добавте, будь ласка, ще весільних пісень .Дуже до вподоби дівчинці Ваші співи.
  З шаною до Вас родина Горбенко з Києва,
  Ваші постійні відвідувачі Музею Івана Гончара і свят, які проводить Центр народної творчості.

 32. людмила

  Свято “Весілля свічки” вдалося на славу. Дякуємо і майстрам, і колектовам, і організаторам! Просимо включити до електронної розсилки, хотілося би бути на Ваших заходах частіше.

 33. Інна

  Сайт просто чудовий! Раніше нічого не могла знайти на старому сайті, все було незрозуміло. Тепер все чудово! Тільки ще не знайшла інформацію про вартість квитків. По-моєму, це теж треба розмістити.

 34. Гостя

  Шановні Гончарівці!
  Дуже не хочу псувати своїм записом позитивні попередні записи, але…мушу поділитися своїми враженнями про відвіданий мною майстер-клас з соломоплетіння 11.12.2010. в пані Раїси.
  Власне майстриня може таки й МАЙСТРИНЯ, і багато чого може сама зробити.Але уваги гостям, які прийшли до неї на МК, не приділяла майже зовсім. Окрім 4-5 бабусь, які вже володіли навичками плетіня і самі вміли виготовляти вироби з соломки.
  На мою думку про вдалість проведеного МК свідчить такий факт: мама з двома дітками, які через брак уваги і будь-якої роботи з аудиторією цієї пані, встали і пішли. Бо діткам не цікаво було слухати на яких фестивалях і конкурсах була та пані.
  Особливо хочу подякувати дівчинці Ніні, учениці майстрині, яка і розказала, і навчила, і показала, і допомогла виготовити того павучка. З неї вийде гарна майстриня!
  На останок хочу попросити працівників музею уважніше добирати людей, які проводитимуть подібні МК!

  • Катерина

   Шановна гостя,
   В житті всякого буває, і майстер теж може чогось не догледіти і уваги не додати, особливо, коли багато людей. Тому порада відвідувачам майстер-класів – не сидіти тихо і чекати, коли на вас звернуть увагу – підходьте, запитуйте майстра, як і що, перепитуйте хоч сто разів, як зробити той чи інший виріб. Ви ж прийшли на майстер-клас чогось навчитися, а без спілкування, запитань і відповідей навчального процесу не буває.
   Творчих успіхів!

 35. Vas SLobodian

  Не був ще у музеї, але обов’язково це зроблю.
  Cайт у вас просто чудовий (смак і оформлення просто “на ура”). Особливо сподобались відгуки (З книг запису вражінь* (1962–1988 роки))

 36. Оленка

  По телевізору чула що відбуваються у Вас майстеркласи з етнічного співу.. Та ніде на сайті такої інформації не знаходжу(

 37. Марина та Павло

  Дуже цікавий музей, дякуємо за вашу працю.
  На святі Колодія в музеї ми познайомилися і з того часу разом, тому дякуємо і за це. Чекаємо нових цікавих зустрічей.
  Одне прохання – інформацію про заплановані заходи розміщуйте, будь ласка, на сайті заздалегідь, бо не завжди встигаємо подивитись.

 38. Любов

  Доброго здоровля! А чи є у Вас колекції писанок?

 39. Orysia T

  Dorohen’ki! Bazhayu vs’oho dobra. Chy bude storinka po-anhl.?

  Pobachymosia v travni! Obnimayu.

 40. Люба

  Дякую за чудовий та корисний сайт!

 41. Катерина

  Вітаю Музей з відкриттям сайту 😉

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати