Україна й українці

З метою видання і популяризації наукової та мистецької спадщини свого фундатора, Музеєм Івана Гончара 2000 року було започатковано культурно-мистецький і видавничий проект «Україна й Українці». Ідея полягала у поступовій підготовці до публікації 18-ТОМНОГО ІСТОРИКО-ЕТНОГРАФІЧНОГО МИСТЕЦЬКОГО АЛЬБОМУ ІВАНА ГОНЧАРА “УКРАЇНА Й УКРАЇНЦІ” шляхом випуску у світ невеликих подарункових «промоційних» видань, базованих на цій фундаментальній праці, яку не спромоглися видати свого часу ні держава, ні українська діяспора (зокрема Канади). Так, спільно з поліграфічною фірмою «Оранта» було видано настінний календар «Україна й Українці» і книга листівок світлин з альбомів Гончара з однойменною назвою, яка витримала кілька накладів (див. розділ «Видання»).

2006 року УЦНК «Музей Івана Гончара» спільно з поліграфічною фірмою «Оранта» видали 160 вибраних аркушів з різних томів альбому, вшанувавши тим 95-літній ювілей Івана Гончара. Презентації ошатного фоліанта (344 сторінки) у подарунковому футлярі відбулися в Києві, Львові, Опішному, Москві (Росія), Ризі (Латвія), Мінську (Білорусь) та Варшаві (Польща). На ХІІІ Національній книжковій виставці-ярмарку «Форум видавців у Львові» альбом «Україна й Українці» здобув Гран-прі конкурсу «Книга Форуму 2006», у якому взяли участь понад півтисячі книжок від 120 видавництв. За рік наклад альбому розійшовся, а попит зумовив додаткове його тиражування.

У червні 2007 року, до Дня пам’яті Івана Гончара, світ побачили ще два томи альбому «Україна й Українці» – «Галичина: Львівщина, Івано-Франківщина, Тернопільщина» і «Буковина», поєднані в одну книгу.

Наприкінці того ж року видано том «Київщина Лівобережна».

Наразі до друку підготовлено ще три томи «Полтавщина», «Слобожанщина» і «Київщина Правобережна». Сподіваємося, що перші два томи побачать світ в одній книзі 2011 року. Доля решти томів залишається невідомою…

Тож, ЗВЕРТАЄМОСЯ ДО МЕЦЕНАТІВ І НЕБАЙДУЖИХ ДО УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ співвітчизників із закликом підтримати цей проект, внісши на рахунок Музею посильні пожертви на це видання, і цим покликати до життя наступні томи альбому (див. рахунки у розділі «Долучайтеся!»):

 • Київ та його околиці (90 арк.);
 • Київщина Правобережна (116 арк.);
 • Північна Київщина (98 арк.);
 • Західна Київщина (46 арк.);
 • Черкащина (123 арк.);
 • Запорізька область (20 арк.);
 • Чернігівщина (113 арк.);
 • Волинь: Житомирщина, Рівненщина, Волинська область (90 арк.);
 • Поділля: Вінниччина та Хмельниччина (100 арк.); 1
 • Козаччина (65 арк.).

Сподіваємося, що повне оприлюднення цієї непересічної праці, яка виходить у світ українською, англійською та французькою мовами, стане документальним свідченням як історико-культурної самобутності українства загалом, так і шанобливим доторком до окремих, ще не прочитаних, сторінок людських доль із правдивого Літопису Українського Буття…

6 відгуків

 1. Борзило Олена Іванівна

  Доброго дня! На інтернет-сторінці про Голодомор в Україні розміщені спогади нашого батька Борзила Митрофана Пантелійовича з с.Сенькове Куп”янського району Харківщини. А фото помістили іншого жителя цього ж села Кругляка І.І. До вас прохання поміняти місцями фото Борзило Митрофан Пантелійович та Кругляк Іван Іванович. Спасибі за вашу роботу і збережену пам”ять! Борзило Олена Іванівна

 2. Ірина

  Добридень!
  На теренах інтернету промайнув альбом “Україна й українці” – Полтавщина ,Слобожанщина. Скажіть будь ласка, скільки альбомів вже вийшло, і скільки коштує та, що про Слобожанищину.

 3. Тетяна Андріївна

  Рідна Україно!
  Дорогі Митці!
  Шановні Гончарівці!
  Дозвольте через Ваш Сайт із сторіночкуи культурно-мистецького і видавничого проекту Музею Івана Гончара “Україна й Українці” привітати всіх Матерів України й всього Світу з Міжнародним Днем Матері!
  Мати дарує Життя!
  Мати навчає Красі!
  Мати Серцем любить!
  Мати Радість творить!
  Мати Щастя розсіває по щедрій мистецькій українській ниві!
  То ж побажаємо, щоб в 2012 році зміг народитись Ваш новий історико-етнографічний мистецький альбом ” Матері України й Світу. Творчість Минулого й Сьогодення”, який зможе в повній Красі популяризувати народне українське “материнське” мистецтво і стати навчально-культурним посібником для творчого молодого покоління України й Світу!
  Бажаємо успіху!
  Шануємо,
  родина Горбенко з Києва
  11 травня 2012 року

 4. Yurii

  Добридень !

  Скільки коштує oпублікувати – Волинь: Житомирщина, Рівненщина, Волинська область (90 арк.)

  Волиняк з Канади

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати