Місія центру

Місія НЦНК «Музей Івана Гончара» – бути передовою сучасною установою з вивчення, збереження, інтерпретації та презентації традиційних культурних цінностей і культурної самобутності України.

Музей-центр прагне:

 • зміцнювати культурне коріння української спільноти, культивувати традиційні духовні пріоритети;
 • стимулювати мистецьку творчість, інноваційність, креативність;
 • забезпечувати невпинний розвиток і спадкоємність кращих культурних традицій;
 • сприяти міжетнічному взаєморозумінню і міжнародній співпраці між народами і державами;
 • ефективно слугувати суспільству шляхом влаштування музейних виставок, наукових форумів, фестивалів, надання культурних, мистецьких, дослідницьких, навчальних та освітніх програм різним спільнотам, студентам, дослідникам і вченим, мистцям і народним майстрам, туристам і найширшому колові багатокультурної аудиторії.

8 відгуків

 1. Бабуся Таня

  Дорогі НародоТворці!
  Хай золота осінь 2014 року всіх Українців радує своїм теплом і Сонцем!
  Сама матінка земна Природа нам дає можливість зібратись із силами, добре набратись сонячної енергії, щоб зробити правильний вибір на виборах Верховної Ради України 26 жовтня 2014 року.
  Від народного вибору залежить все майбутнє житття розквіту Держави Української!
  Бути нашій Україні Українською, якою вона була від пращурів тисячі віків, чи знову стати “часткою” сусідів, яких більше цікавить не розквіт нашої багатої Козацької Держави, а наші природні ресурси та багаті родючі чорноземи з працелюбним талановитим нашим наРодом.

  Дорогі Гончарівці!
  Ваша місія дуже цінна і важлива саме в Сьогоденні!
  Донести до найменшого поколінння України історичну достовірну інформацію по Народознавству Ви добре вмієте , бо досконально свою справу знаєте! Ви любите Україну!
  Моя внученька Мирослава, якій лиш на Михайла виповнюється 5 років, зараз в трьох бібліотеках Києва презентує свої “скарби” з прабабусиних скринь. І зовсім не дивно, що маленька дівчинка на День 23-ліття незалежності України прийняла рішення свою колекцію стародавніх рушників своїх прапрабабусь з Чернігівщини ( з стародавнього села Ярославка, 1196 року заснування, де знаходяться кургани II-I тисячоліття до н.е)., показати в Національній бібліотеці України для дітей на Нивках. А от до Покрова святої Богородиці свої ж “скарби” з прабабусиної скрині , а саме: старинне українське жіноче вбрання ще з часів трубіжських козаків своїх прапрабабусь, дівчинка експонує в своїй дитячій бібліотеці ім.В.Кудряшова на Батиєвці.
  І третя експозиція з колекції Мирославоньки – це стародавні рушники і сучасні віночки від прабабусі Олі, яка от відсвяткувала своє 90-ліття, відкривається в бібліотеці ім. Миколи Реріха до Покровських Свят.
  Дуже б хотілось, щоб мистецвознавці-народники з Національного Центру Народної Культури -Музею Івана Гончара , завітали в гості в бібліотеки, і до дітей донесли повну інформацію про ось такі дуже далекі -древні корні нашого Українського Роду. А то ж екпозиції виставок моїх оручат от незабаром завершаться, і знову всі прапрабабусині “Скарби” сховаються в “Бабусину Скриню”!
  Будемо раді спілкуванню!

  Слава вільній сонячно-блакитній Україні!

  Шануємо,
  родина Горбенко з Києва,
  бабусенька Таня і мої онучата Мирося та Ярославчик
  11 жовтня 2014 ррку

 2. Тетяна Андріївна

  Шановні Гончарівці!
  Дорогі Творці!
  Ваша найважливіша місія -це збереження культурних традицій і самобутності Українського наРоду.
  Ваша найсильніша місія -це поєднання культурних цінностей наших українських пращурів і передача їх нашим найменшмм українським нащадкам.
  Велика вам сердечна вдячність за чудове святкування народних вечорниць на День Семена. Моя маленька внученька з великою цікавістю вже четвертий рік спостерігає за всіма Вашими театралізованими народними традиціями. На цей раз дуже сподобалась презентація давніх весільних рушників з усіх регіонів України.
  Якщо є бажання і можливість в Музеї Івана Гончара, то моя внученька Мирослава Горбенко, якій восени виповниться п’ять рочків, із великим задоволенням і радістю ознайомить з 21-го листопада 2014 року відвідувачів Вашого Музею зі своєю колекцією старинних вишитих рушників і віночків своїх прабабусь з Чернігівщини і Києва, які зараз виставляються в її дитячих бібліотеках, а також з колекцією унікальних робіт Авторського українського розпису своєї мами Оксани Горбенко.
  Виставка має бути благодійною, бо Діти малі -найцінніше наше українське багатство!

  Шаную,
  Тетяна Горбенко
  Київ
  14.09.14р.

 3. Tетяна

  Народним надбанням вважають Україна, Росія і Польща Миколу Васильовича Гоголя.
  ВІН, Великий Українець, відомий на весь світ, безмежно любив свою Батьківщину, свою Україну.
  “… Чуден Днепр при тихой погоде, когда вольно и плавно мчит сквозь леса и горы полные воды свои…Редкая птица долетит до середины Днепра…Ему нет равной реки в мире…”

  Слова люблячого серця Гоголя в “Страшной мести” для тих, хто хоче роз’єднати Україну сьогодні.
  21 березня 2014 року.

  Київ

 4. Тетяна Горбенко

  Дорогі Гончарівці!
  З Міжнародним Днем Сім’ї сердечно вітаємо всіх Вас!
  Ви об’єднуєте і рідните нашу Велику Українську Родину!
  Ви нашу українську народну творчість несете в Cвіт з материнською любов’ю і батьківською добротою!
  І Діти за це Вам Велике Спасибі кажуть!

  Шануємо і дуже любимо МУЗЕЙ Івана Гончара!
  З вдячністю родина Горбенко з Києва
  14 травня 2013 р.

 5. Тетяна Андріївна

  Милі Жінки!
  Дорогі Працівниці Музею Івана Гочара – Національного Центру Народної Культури!
  Від імені Ваших відвідувачів і цінителів української народної творчості Вітаємо Ваш багатий красивий колектив ( вас ж дві третини) з Міжнародним Жіночим Святом – Весною 2012 року!
  Щастя, радості, любові, Вам, дорогі Жінки-Матері!
  Велика Вдячність Вам всім від онуків наших, низький материнський уклін Вам, дорогі музейниці – Майстри унікальної народної доброї справи – за збереження народної культурної спадщини і самобутності Української!
  Шануємо,
  мистецька родина Горбенко з Києва,
  6 березня 2012 року

 6. ТЗ

  Ваш музей – прекрасний шанс пізнати СПРАВЖНЮ українську культуру: глибоку, досконалу і вишукану.
  Вам вдається відійти від “передозу” у тексті, кольорі та мудруванні. Вам вдається нести сучасникам традиції без показухи і “шароварщини”.
  Доземний уклін вам за це! З наступаючим святом – Всесвітнім Днем музеїв.
  Дбаймо разом!
  Зі щирою повагою, Тетяна Зіненко

  • Ігор

   Щиро дякуємо, пані Тетяно, – за слова підтримки і за вітання! Нам ЦЕ вдається, бо намагаємося рухатися дороговказами засновника Центру, могутній дух якого і незрима присутність та допомога завжди відчувається… Тож, дбаймо і будьмо!

 7. ТЗ

  вам музей – прекрасний шанс пізнати СПРАВЖНЮ українську культуру глибоку, досконалу і вишукану. вам вдається відійти від “передозу” у тексті, кольорі та мудруванні. Вам вдається нести сучасникам традиції без показухи і “шароварщини”. Доземний уклін вам за це! З наступаючим святом – Всесвітнім Днем музеїв. Дбаймо разом!
  Зі щирою повагою, Тетяна Зіненко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати