Яворівська іграшка в музеї Гончара

Протягом літа 2016-го в Музеї Івана Гончара тривала виставка яворівської іграшки Оксани КОГУТ і Остапа СОЙКИ під назвою “ГРАЙСЯ!”.

На виставці представлені експонати з колекцій Музею етнографії та художнього промислу НАН України (м.Львів), Національного центру народної культури “Музей Івана Гончара”, приватної колекції Оксани Когут та Остапа Сойки.

Яворівська дерев’яна іграшка становить значущу сторінку забавкарства України й цілої Європи. Осередком її виготовлення є місто Яворів з прилеглими селами, що на Львівщині. Місце походження та самобутність яворівської дерев’яної забавки стверджує її орнаментика та колорит, які мають аналогії у розписі скринь, вишивці, ткацтві Яворівщини і не має аналогій в інших місцевостях України. Образний та предметний світ яворівської іграшки розмаїттям утілених у ній тем пов’язує її з життям і побутом українців та надає їй виняткового значення у вихованні та розвитку дитини. Глибоку традиційність та високу мистецьку вартість яворівської іграшки посилюють її функціональні якості – екологічність, завдяки використанню дерева та безпечних для здоров’я барвників, а також виразні ігрові можливості, зокрема здатність створювати рух та звук.

НЦНК “Музей Івана Гончара”

Share Button

Один відгук

  1. Віра

    Дякую, за приємну нагоду долучити доню до музейного українського життя

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Чи співають/ли ваші бабусі/дідусі?

Результати