В Музеї історії Києва триває виставка «Майдан: від незалежності до свободи»

17 листопада 2015 о 13:59 | Новини культури

До 10 січня 2016 року в Музеї історії м. Києва триває виставка «Майдан: від незалежності до свободи». Мультимедійна виставка організована музеєм спільно з Українським інститутом національної пам’яті присвячена 25-й річниці Революції на граніті.

Революція на граніті почалася 2 жовтня 1990 р. з голодування декількох десятків студентів на тодішній площі Жовтневої революції. Вона стала першим, але не останнім Майданом — початком Другої української революції — антиімперської та антирадянської. Цей мирний масовий опір, що раз у раз виникав у столиці України, став також унікальним явищем у новітній європейській і світовій історії.

Виставка ставить за мету показати політичну історію українського Майдану як боротьби за повернення України до Європи: через акцію «Україна без Кучми» 2000–2001 рр. і Помаранчеву революцію 2004 р. до Революції Гідності 2013–2014 рр. Організатори прагнуть також продемонструвати гуманітарний вимір Майдану, адже саме під час мирних масових виступів народжувався новий громадянин європейської України — вільний, відповідальний і толерантний.

Політичні події розгортаються тлі історії Майдану Незалежності як громадського та архітектурного простору — від 1980-х років до проектів майбутньої реконструкції.

На виставці також використано матеріали зі збірок Музею Івана Гончара, ГО «Музей Майдану», Музею Києво-Могилянської Академії, Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г.С. Пшеничного, інформаційних агентств УНІАН та УКРІНФОРМ, Департаменту містобудування та архітектури КМДА, телеканалу ЕспресоTV, поета і барда Ігоря Жука.

Адреса: Музей історії міста Києва
вул. Б. Хмельницького, 7.

maydan600

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Які музеї ви в першу чергу відвідуєте за кордоном?

Результати