В Україні створять віртуальний музей нематеріальної культурної спадщини

25 вересня 2018 о 17:32 | Новини культури

Український культурний фонд надасть близько мільйона гривень на створення віртуального музею нематеріальної культурної спадщини, заявила на прес-конференції виконавчий директор відомства Юлія Федів, повідомляє кореспондент “Українського інтересу”.

Саме цей проект виграв конкурс від Українського культурного фонду. Перший етап планують реалізувати вже до грудня 2018 року, а загалом він розрахований на два роки.

“У 2008 року Україна долучилася до Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини. У країні справді створили інституцію, яка відповідала за імплементацію конвенції. Але носії нематеріальної спадщини старіють, а традиції передаються вкрай важко. Наш проект має на меті: дослідити, відобразити і репрезентувати спадок української культури”, – зазначила науковий керівник Катерина Гончарова.

У планах запустити інтерактивний двомовний сайт, проте спершу створять базу даних. У межах проекту також запустили конкурс “Жива традиція”, у якому можуть взяти усі українці. Заявки прийматимуться до 18-го листопада.

Така база є надзвичайно важливою, адже деякі елементи нематеріальної культурної спадщини перебувають на межі зникнення, як-от козацькі пісні з Дніпропетровщини. “Створення віртуального музею, консервація прийомів, технік, майстерності виконання є надзвичайно важливим для подальшого відродження цих традицій”, – додала пані Катерина.

Також на прес-конференції презентували проект “Світовий тріумф “Щедрика” – 100 років культурної дипломатії України”.

uain.press

Share Button

2 відгуків

 1. Ярослав

  Цікаво, чи будуть задіяні, нарешті, в цьому проекті наукові консультанти з досвідом роботи в кілька десятків років – люди, які саме і досліджували з 70-80-х років НКС (без всяких фондів), дійсно на ній розуміються і реально її бачили…

 2. Cергій

  Доброго дня!

  Ансамбль пісні і танцю “Сіверські клейноди” (художній керівник, головний диригент, заслужений діяч мистецтв України Сергій Вовк) готовий до співпраці.

  Наш ансамбль вже 16 років збирає, популяризує фольклор Чернігово-Сіверського регіону.
  2018 року здійснено випуск диску “Душа Сіверщини”, частина 1.

  Ансамбль включає в себе вокальний гурт, оркестр, хореографічна група.
  Техніка майстерності виконання намерів надзвичайно висока.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати