Українські писанки побачив увесь світ (ФОТО, ВІДЕО)

Напередодні Великодня Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» підготував анімаційне відео. В об’єктиві – унікальний витвір українського народного мистецтва – українська писанка. Протягом хвилини глядач може познайомитися із писанками різних історико-етнографічних регіонів України. Основу ролика складають писанки, що відписані за взірцями з особистої колекції Івана Гончара, яку він формував протягом середини 50-х – кінця 80-х років. Відтворювали писанки співробітниці музею – майстрині Лариса Головня та Надія Білоткач.

Підбиваючи підсумки першої доби з моменту публікації відео, українськими писанками милувалися кожні 7 секунд. За даними з офіційної сторінки Музею Івана Гончара у Facebook, на 19 квітня ролик переглянули 282 169 разів (без урахування репостів). Віртуальну міні-галерею писанок активно поширювали не тільки користувачі України, а й представники інших країн, державні установи.

У мережі навіть з’явилися фото користувачів, які втілили в реальність орнаменти традиційних писанок з музейного ролику.

Локалізувати ролик для усього світу допомогли колеги з Українського кризового медіа-центру. Відео було перекладене п’ятьма мовами: англійською, німецькою, французькою, іспанською та італійською. Подивитися відео з англомовними субтитрами можна за посиланням: http://uacrisis.org

Над створенням ролику працювали співробітники та волонтери музею – фотограф Asha Kora та моушен-дизайнер Терещенко Іван. Влучним доповненням ролику стала композиція «Гриць» українського етно-рок гурту «The Doox».

Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» сердечно дякує усім за поширення ролику та вклад у збереження національної культури.

А ось і сам відео ролик з українськими писанками для тих, хто ще не бачив 😉

НЦНК “Музей Івана Гончара”

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Чи співають/ли ваші бабусі/дідусі?

Результати