У 118-річних дверях художнього музею знайшли унікальну записку

Шматочок дерева, який працівники музею жартома назвали «sms з минулого», знайшли реставратори, коли знімали з дверей бронзові голови левів.

Національний художній музей опублікував на своїй фейсбук-сторінці текст записки: «Іюня 25-го 1900 года столяра Семенъ Антоновъ, Алексей Антоновъ, Яковъ Р..ди”. Зі звороту: “Архитекторъ Городецкий Владиславъ».

Директорка НХМУ Юлія Литвинець розповіла у коментарі Громадському радіо, що наразі невідомо, ким були вказані окрім Городецького троє осіб – швидше за все, це люди, що виготовляли двері, а сам ескіз належав архітекторові, оскільки на дереві стоїть його підпис.

– Цікаво, що, коли почали реставрувати двері і зняли шпаклівку, виявилося, що оригінальним кольором дверей був не сірий – він є пізнішим, вже повоєнним нашаруванням, що утворився в результаті хімічних процесів, – розповіла Юлія Литвинець. – Двері виготовлені з мореного дуба, і їхні оригінальні кольори − вохристі. Ми тепер розуміємо, що раніше уся споруда музею виглядала через це по-іншому, і маємо намір відновити оригінальні кольори дверей.

Вхідні двері повернуться до музею з реставрації за два місяці. У музеї зазначають, що не хочуть поспішати з цим, оскільки виявилося, що реставрувати треба багато, а двері, що найбільше використовуються в музеї, мають бути безпечними для відвідувачів і не пропускати холоду.

Гроші на реставрацію було зібрано завдяки програмі «Левовий Краудфандинг». Окрім відновлення вхідних дверей, на пожертвувані кошти у музеї вже відреставрували підлогу на другому поверсі.

Національний художній музей заснований 1899 року. Його будівлю спроектував архітектор Владислав Городецький у неокласичному стилі. На сьогодні фонди музею налічують близько 40 000 експонатів, серед яких – збірка іконопису, давньої поліхромної скульптури, класичні твори живопису XIX століття, український авангард та мистецтво тоталітарної доби, новітні течії живопису межі XX-XXI століть.

Детальніше на Громадське радіо

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Чи співають/ли ваші бабусі/дідусі?

Результати