Різдвяний концерт гурту “Хорея Козацька”

25 січня 2018 о 15:07 | Відбулося

19 січня 2018 року відбувся Різдвяний концерт ансамблю старовинної музики “Хорея Козацька”.

“Святошна Хорея пронизує Все. Все стало Хореєю. Бо Хорея і є те, що піснею й танцем підносить Дух горі” – Тарас Компаніченко.

На Різдвяному концерті “Хореї Козацької” вперше можна було почути інструментальну музику та пісні з другої, світської частини Сокиринського Галаганівського вертепу 1774 року; таємні християнсько-нумерологічні пісні, бурлескні пісні та вірші, що їх виконували священники, мандрівні дяки та спудеї – миркачі з Києво-Могилянської (Мазепіанської) академії.

 

НЦНК “Музей Івана Гончара”

Share Button

Один відгук

  1. Остап

    Діамант української пісні. Що не твір – то шедевр. Ансамбль старовинної музики “Хорея Козацька”… і слова, і мелодія звідти, з української давнини, а звучать модерно. Оце талант, кріплений непозірною любов`ю до Вітчизни та прагненням утвердити одвічну візію України: нація незнищенна й свободолюбива, народ талановитий, з вродженним чуттям культури й естетики, а пісня українська що найбажаніша насолода. Такий спів робить впізнаною сьогоднішнюУкраїну. Бо слухач, котрий має хай найпримітивнішу обізнаність з характером співу тих чи інших народів, не розуміючи жодного слова українською, почувши “Хорею Козацьку”, вчує напевно – співають українці своїх українських пісень. Тож хто-хто, а Тарас якнайзаслуженіше відповідає званню “НАРОДНИЙ” і по суті, і, як мовиться, за формую. Щиро вітаю і несказанно пишаюся, що мав честь бувати на концертах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Які музеї ви в першу чергу відвідуєте за кордоном?

Результати