Час писати писанки (ФОТО)

21 березня 2017 о 11:04 | Відбулося

До 6 квітня в Національному центрі народної культури “Музей Івана Гончара” тривають майстер-класи з писання писанок. Заняття відбуваються по четвергах та суботах під керівництвом майстрині народного мистецтва Лариси Головні. На цей час за кілька тижнів заняття в музеї відвідало понад сімдесят осіб.

Відвідувачам надаються усі необхідні матеріали – видуті яєчка, писачки, фарби, свічки та традиційні зразки писанкових орнаментів різних регіонів України – Київщини, Житомирщини, Полтавщини, Черкащини, Східного та Західного Поділля, Чернігівщини, Сумщини, Лемківщини, Опілля.

Традиційно писанки пишуть від Стрітення (15 лютого) до Трійці (50й день після Великодня), а деякі майстри-писанкарі займаються цим видом декоративного мистецтва цілий рік.

Писанка поряд з паскою є головним та невід’ємним атрибутом свята Великодня, що символізує воскресіння життя, весняне пробудження природи та продовження роду.

З докладним розкладом занять можна ознайомитися за посиланням: http://honchar.org.ua/events/majster-klasy-z-pysankarstva/

Юля Новосельцева (фото), НЦНК “Музей Івана Гончар”

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Звідки ви дізналися про Музей Івана Гончара?

Результати