Ноти кобзарських пісень, вперше в Україні надруковані за системою Брайля, презентують у Києві

18 травня 2017 року о 17:00 в приміщенні Музею книги і друкарства України (м.Київ) відбудеться презентація особливої книги для нащадків кобзарів. Літературно-художнє видання “Українські менестрелі” надруковане соціальним підприємством “СоцІнтел” з урахуванням універсального дизайну збільшеним звичайним шрифтом та рельєфно-крапковим шрифтом Брайля. Вперше в Україні ноти кобзарських пісень в книзі “Українські менестрелі” надруковані за системою Брайля.

На жаль, з 90-х років в Україні не друкувались ноти шрифтом Брайля для людей з важкими порушеннями зору. Вчителі музики, які навчають незрячих дітей, користуються нотними виданнями, що збереглися з 60-70-х років.  Автори проекту сподіваються, що книга стане першою ластівкою і незрячі діти та їх вчителі музики скоро почнуть отримувати нотні видання в доступному для них вигляді.

Під час презентації відбудеться зустріч з відомими сучасними кобзарями Назаром Божинським (Харків), Тарасом Компаніченком (Київ), гуртом “Шпилясті кобзарі” та з маленькими незрячими бандуристами, а також з учасниками зйомок фільму “Поводир”.

Програма:
1. Вітальне слово від музею.
2. Як виникла ідея проекту “Українські менестрелі” – Сергій Прокопенко, Дарья Нагієвська – “Gwara media”
3. Від ідеї до книги. Валентина Бутенко – ГО “Харківський центр реабілітації “Право вибору”, Руслан Рубель – Ресурсний центр “Безбар’єрна Україна”.
4. Виступ кобзарів.

Запрошені:
– представники посольства Швейцарії в Україні (колекція особливих книжок IBBY International Board on Books for Young People)
– представники посольства Німеччини в Україні.
– учні НВК для сліпих дітей ім. Батюка.
– студенти кафедри тифлопедагогіки КНПУ ім. Драгоманова
– ГО “Бачити серцем”
– ГО “Український міжнародний інститут сліпих”

prostir.museum

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Чи співають/ли ваші бабусі/дідусі?

Результати