Презентація книги Роберта-Богдана Климаша «Українська народна культура в канадських преріях»

18 вересня 2013 о 17:30 |

18 вересня 2013 року о 17:30 в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» відбудеться презентація книги патріарха українсько-канадської фольклористики та етнографії Роберта-Богдана Климаша «Українська народна культура в канадських преріях» за участю автора.

За результатами експертного оцінювання піврічного видавничого асортименту ця книга стала одним із Лідерів півріччя за версією Всеукраїнського рейтинґу «Книжка року’2013» в номінації “Візитівка”.

Роберт-Богдан Климаш – визначний дослідник української народної культури в Канаді, доктор фольклористики, науковий співробітник Центру українсько-канадських студій університету Манітоба (Вінніпег, Канада). Довгі роки він працював куратором східно-європейської колекції в Канадському музеї цивілізації, який є одним із провідних етнографічних музеїв Північної Америки. До слова кажучи, 90% матеріалів східноєвропейської колекції присвячена саме українцям.

Книга «Українська народна культура в канадських преріях» (перекладач і упорядник – доктор фольклористики Світлана Кухаренко) базована на матеріалі багаторічних польових досліджень автора, який відвідав в експедиціях чи не всі українські околиці Канади. Це є першим в Україні виданням про народну культуру українців, що оселилися в ХІХ – на початку ХХ ст. в західній Канаді і стали там фармерувати. За кілька десятиліть вони витворили своєрідну українсько-канадську регіональну субкультуру, яка поповнила загально-український культурний фонд такими унікальними явищами, як українське кантрі, іммігрантський гумор, макаронічна говірка half-напів, усні народні оповідання про піонерську добу, новотвори народної пісенності. Книга містить велику добірку українсько-канадського фольклору, польові записи дослідника та українську дискографію Канади.

Презентація супроводжуватиметься унікальними світлинами, а також неповорним українським кантрі.

Модератор презентації – Марина Гримич, відома письменниця і науковець.

Share Button

2 відгуків

 1. Наталя

  2017 рік. Відкриття для себе творчості Роберта Клімаша, праць якого, на жаль, нема у Відділі зарубіжної україніки НБУВ. Готуємо з колегою бібліографічний покажчик з історії української мови і фольклору в Канаді.
  Довга і непроста розмова. Треба бачити очі людини, з якою розмовляєш.
  З повагою
  Наталя Солонська, а Марина Гримич –
  то є дивовижна людина.

 2. Кривенко Олександр Григорович

  19.09.2013. Київ

  Вітаю, друзі! Не минуло й доби з часу презентації книги Роберта-Богдана Климаша «Українська народна культура в канадських преріях», як ділюся враженнями.

  Перше. Як і передбачав, медійники, за рідкісним виключенням, захід проігнорували.
  Це сумно так, що думки завіршувалися в такі рядки:

  Нема тепер де правди діти:
  Наш журналіст не йде на Климаша!..
  Сенсацію шука в дірявому кориті,
  Своїм невіглаством себе ж втіша!
  (с) 2013. Олександр Кривенко

  Друге. Як і обіцяли організатори, презентація супроводжувалася унікальними світлинами, а також неповторним українським кантрі. Майстерно використовуючи мультімедійні засоби, цікавими світлинами та автентичними звукозаписами щиро ділилася Марина Гримич, ілюструючи ними розповідь про книгу та власні враження від мандрування країною кленового листу. Це додало неповторності події, та суттєво відрізнило її від зазвичай наперед визначених сценаріїв академічного обговорення наукових праць. У мене виникло відчуття не тільки духовної близькості з іммігрантами, але й справжньої пошани до земляків, які, адаптувавшись (але не асимілювавшись!) до канадійських традицій, виробили власний стиль життя, що не залишав у байдужості корінне населення Канади.

  Нарешті третє і найбільш вражаюче: це постать самого Роберта-Богдана Климаша! Перша частина презентація переконливо засвідчила: пан Климаш є видатним дослідником, ґрунтовним науковцем, справжнім “патріархом українсько-канадської фольклористики та етнографії”. Водночас, тільки-но почалась частина відповідей самого героя події на питання його гостей, як зала наповнилась якоюсь неповторною теплотою від усмішки автора книги, його простих і зрозумілих, інколи жартівливих пояснень. Коли ж Роберт-Богдан Климаш підписував книжки вдячним своїм читачам, з кожним з них “перевіряв” щойно створений автограф, читаючи його вголос і примовляючи: “Ну ж бо, подивимось, що я тут намазав”, а потім ще спілкувався так, наче з давнім приятелем, не жалкуючи на те ні часу, ні емоцій, ані справжньої щирості.

  Це треба було бачити та чути!
  Запрошую Вас до перегляду моєї публікації від 18.09.2013 р.: відео та тексту
  “(с) Олександр Кривенко. Книга про український фольклор в Канаді вітала киян!”
  Постійне посилання (Get Link) – https://www.facebook.com/photo.php?v=585268261511834&l=8963564863227232576
  Шануймося!

  Олександр Кривенко, юрист, журналіст, блоггер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Чи співають/ли ваші бабусі/дідусі?

Результати