Концерт DE LIBERTATE СЕСТРИ ТЕЛЬНЮК та ХОРЕЯ КОЗАЦЬКА

23 серпня 2017 |

Національний центр народної культури “Музей Івана Гончара”
“Комора”

ЗАПРОШУЮТЬ

до Дня Незалежності України
святкова музична програма

DE LIBERTATE

СЕСТРИ ТЕЛЬНЮК та ХОРЕЯ КОЗАЦЬКА

23 серпня 2017 20:00

Подвір’я Музею Івана Гончара (Лаврська, 19)

До Дня Незалежності України в Музеї Івана Гончара відбудеться святкова програма “DE LIBERTATE” – музичне дійство з філософською концепцією пошуку сенсу свободи через поезію та спів. Шляхетна та інтелектуальна українська музика прозвучить у виконанні двох легендарних гуртів: Сестер Тельнюк та Хореї Козацької. Тексти Григорія Сковороди, Лесі Українки, Тараса Шевченка, Олександра Олеся, Василя Симоненка, Василя Стуса, Євгена Сверстюка, Оксани Забужко у різножанровому музичному обрамленні стануть присвятою та подякою для країни та для її захисників, які душею й тілом, мечем та словом виборювали і продовжують виборювати українську свободу.

«Сестри Тельнюк» – український жіночий дует, що синтезує музику та слово у високоінтелектуальний сплав. Дует створює пісні на класичні поетичні тексти українських та зарубіжних поетів, на оригінальні поезії Галі Тельнюк. Музику до всіх пісень створює Леся Тельнюк. Гурт має безліч стилів, жанрів і звучань: філософські балади та романси, фольк-рокові композиції та ескізи, акапелла та пісні з елементами медитативної мело-декламації, джаз-рок, art-рок і trip-hop.
Кожен новий альбом гурту є експериментом у новому стилі – змінюється світосприйняття, а разом із ним змінюються тексти і музика, від акустично-академічної суворості до рокової свободи та альтернативи.

Гурт «Хорея Козацька» заснований у 2005 році в Києві. Назва колективу походить від назви музичної пам’ятки «Chorea Kozacky», знайденої у клавірній табулатурі 1640-го року в музичному архіві Братислави. Ансамблю презентує лицарський, інтелектуальний пласт національної культури. Учасники гурту займаються реконструкцією давньої української музичної спадщини, досліджують та вивчають музичний контекст доби.
В репертуарі ансамблю музика різних епох: від пізнього середньовіччя до кінця ХХ століття. Особливої уваги надають давній епічній традиції. Жанрова різноманітність творів: думи, історичні, героїчні та повстанські пісні, гімни, псалми, канти, духовні концерти.
В інструментальному складі “Хореї Козацької” звучать скрипка, світська бандура, бандура Остапа Вересая, середньовічна та ренесансова лютня, дуда, сопілки, блок-флейти, шалмей, корнет, фідель, віолончель, колісна ліра, ударні.
“Хорея Козацька” – це суміш музичної археології, глибинного українського мелосу та живої сучасної, вишуканої й сильної лицарської енергії.

Для вільних вхід вільний

Share Button

Один відгук

  1. Орися

    Величезна подяка гурту Хорея козацька та організаторам концерту! Це був справжній концерт до Дня Незалежності – за добором пісень, за настроєм. Компаніченко, Крисько, Перцов, Охримучк, Данилейко та інші хлопці – дійсно лицарі духу. Компаніченко сказав, що вони – «неформат»… Сподіваюсь, колись вони все ж таки будуть в Україні форматом. Дуже приємно було бачити, що цей «неформат» таки зібрав чимало людей – дуже різного віку (і це – попри несприятливу погоду).
    Окрема подяка, що концерт був безкоштовний – його змогли відвідати пенсіонери та люди з невеликими статками. Але – можна було б поставити скриньки для пожертв – для допомоги воїнам АТО, на розвиток музею тощо. Певна, у багатьох було бажання підтримати добрі справи – і не варто соромитись: таки скриньки – то не жебракування, а спосіб допомогти людям долучитись до підтримки того, що вони вважають цінним і потрібним.
    Але було і те, що не сподобалось: виступ сестер Тельнюк. Декілька разів вже доводилось їх слухати – і щоразу розчарування. Хороші голоси, непогані музичні рішення, щирість… але – відчувається, що їм не вистачає майстерності, зіграності. Обидва голоси, акомпанемент – все звучить наче окремо, не доповнює, а заважає одне одному. В Хореї козацькій – семеро осіб, а звучать як одне ціле, а коли вдаються до поліфонії – то заслухатись можна! Бездоганна майстерність виконання тільки посилює емоційний вплив. А сестрам не завадило б трошки менше емоційності та більше професіоналізму…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Чи співають/ли ваші бабусі/дідусі?

Результати